Stormen, droogtes en overstromingen laten een steeds grotere economische voetafdruk achter. Een nieuw rapport van het Network for Greening the Financial System (NGFS), waaraan ook DNB bijdroeg – laat zien dat de directe kosten van weersgerelateerde rampen wereldwijd ruimschoots zijn verdubbeld tot 224 miljard dollar in 2025.
De onderzoekers analyseerden 31 praktijkvoorbeelden uit 28 landen over de periode 2015–2025. De uitkomsten zijn opvallend: in sommige gevallen bleef de schade beperkt tot 0,03% van het bbp, in andere gevallen liep die op tot wel 57%. Ook de inflatie kan flink stijgen: in sommige landen liep deze op tot wel 17 procentpunt als gevolg van extreem weer.
Cruciaal voor beleggers en financiële professionals is de grensoverschrijdende doorwerking. Via handel, internationale ketens en financiële markten kan de schade zich wereldwijd verspreiden: als één land zwaar wordt getroffen, kunnen andere landen dat mogelijk ook voelen. DNB pleit daarom voor sterkere analysekaders, betere data én meer toekomstgerichte risicobeoordeling, zodat financiële instellingen klimaatschokken eerder kunnen anticiperen en inprijzen
Link naar bericht: https://www.dnb.nl/algemeen-nieuws/achtergrond-2026/wat-extreem-weer-doet-met-de-economie/



