AFM legt 500.000 euro boete op aan Vantage Markets wegens weigering medewerking
De AFM heeft een tweede last onder dwangsom opgelegd aan Vantage Global Limited, handelend onder de naam Vantage Markets. Deze maatregel volgt op herhaalde weigering van het bedrijf om mee te werken aan een onderzoek naar mogelijke illegale beleggingsactiviteiten in Nederland.
Vantage Markets biedt risicovolle financiële producten aan, zoals Contracts for Difference (CFD’s), zonder de benodigde vergunningen van de AFM of een andere Europese toezichthouder. De AFM startte het onderzoek in oktober 2024 en legde toen een dwangsom op van 10.000 euro per dag. Hoewel Vantage Markets deze dwangsom van in totaal 100.000 euro betaalde, werd de gevraagde informatie niet verstrekt. Daarom werd op 17 juni 2025 een tweede dwangsom opgelegd, oplopend tot maximaal 500.000 euro. Op 18 augustus 2025 verstrekte het bedrijf aanvullende informatie, maar deze was onvoldoende. De dwangsom werd daarop van rechtswege verbeurd.
De AFM benadrukt dat het aanbieden van dergelijke producten zonder vergunning aanzienlijke financiële risico’s voor beleggers met zich meebrengt en de integriteit van de financiële markten kan ondermijnen. Het onderzoek naar de samenwerking van Vantage Markets met Nederlandse tussenpartijen loopt nog.
Link naar persbericht AFM: https://www.afm.nl/nl-nl/sector/actueel/2025/sep/pb-vantage-markets

